fbpx

Zwalczanie pluskwy domowej

Usługi

Zwalczanie pluskwy domowej

Zaobserwowałeś na swoim ciele czerwone ugryzienia? To może być pluskwa domowa

Pluskwy są aktywne zwłaszcza nocą, kiedy nienasycone pragną pożywić się na swojej ofierze. Te niewielkie insekty z powodzeniem uprzykrzą nam życie, chroniąc się w materacach, szparach blisko łóżka, w szczelinach mebli czy za odklejonymi tapetami. Jeżeli je zauważymy, konieczne będzie odpluskwianie.

Pluskwy domowe mają długość od 3,5 do 8 mm. Możemy je poznać po charakterystycznym wyglądzie: brunatnym, silnie spłaszczonym ciele, rozszerzonym przedtułowiu oraz owalnym odwłoku. Tak kształt umożliwia im wnikanie w wąskie szpary i przestrzenie. Pluskwy za dnia zazwyczaj przebywają w ukryciu, chroniąc się przed światłem słonecznym. Aktywne są w nocy oraz nad ranem, wtedy chętnie karmią się jedynym pokarmem, jaki spożywają, czyli krwią.

Ugryzienia pluskiew często są mylone z ukąszeniami komara lub pchły. U osób wrażliwych, może pojawić się obrzęk w postaci bąbli oraz swędzenie. Pluskwy kąsają kilka razy obok siebie, wpuszczając pod skórę substancje (tzw. antykoagulanty), rozrzedzając krew oraz miejscowo znieczulając, mogą również powodować różnego rodzaju dolegliwości.

Kiedy pluskwy pojawiają się w naszym otoczeniu, często zastanawiamy się, skąd się wzięły, skoro dbamy o czystość i porządek. Pluskwy mogą zostać nieświadomie przyniesione z innego zainfekowanego miejsca np.: hotelu, autobusu, szpitala, kina czy innego mieszkania.
Pluskwy domowe odżywiają się co kilka dni, ale należy pamiętać, że te owady mogą pozostawać bez pożywienia nawet kilka miesięcy. Kiedy mamy podejrzenia, że w naszym otoczeniu znajdują się pluskwy, nie należy zwlekać.

Zanim wyrzucisz wszystkie łóżka, meble i zaczniesz robić remont zamów skuteczne zwalczanie pluskw. Domowe metody są doraźne i nie są skuteczne – w najlepszy wypadku przepędzisz je w inne miejsce w Twoim mieszkaniu. Jedyny sposób na zwalczenie pluskiew to profesjonalne odpluskwianie.

Pluskwa ma wyjątkową cechę – chemoodporność – jest odporna na większość środków biobójczych, dlatego skutecznie zwalczyć pluskwy może tylko wykwalifikowany technik, który ma wieloletnie doświadczenie i najlepsze środki owadobójcze.

Firma Best Control zwalcza pluskwy metodami, które pozwalają w 100% wyeliminować insekty. Są to:
– zamgławianie ULV
– oprysk

Gwarantujemy skuteczne zwalczanie pluskwy

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Zadzwoń lub napisz aby dowiedzieć się więcej lub aby zamówić odpluskwianie

Zadzwoń lub napisz aby zamówić odpluskwianie Warszawa pruszków piaseczno grójec tarczyn mińsk
Shopping Cart (0 items)