free web templates


Specjaliści usług DDD

O NAS
USŁUGI
Kwalifikacje
Kontakt

DERATYZACJA

Deratyzacja – na czym to polega?

Gryzonie potrafią być bardzo uciążliwe, zarówno w firmie, jak i w domu. Często wyrządzone przez nie szkody niosą za sobą znaczne koszty napraw oraz powodują straty produkcyjne. Deratyzacja to dziedzina obejmująca działania mające na celu usunięcie szkodników z obiektu, ale także zabezpieczenie lokalizacji przed napływem szkodników z zewnątrz.

Co nas wyróżnia? Podejmujemy działania zgodne z najwyższymi standardami. Zapewniamy skuteczność dzięki podjęciu konkretnych działań.

  • Identyfikacja szkodnika
  • Dobór odpowiedniej metody
  • Zwalczanie szkodników
  • Działania profilaktyczne
  • Ocena skuteczności i dokumentacja
  • Fachowe doradztwo
  • Współpraca z audytorami

Identyfikacja szkodników jest niezbędna do właściwego wykonania deratyzacji i jest kluczowa do końcowego satysfakcjonującego efektu. Dokonujemy jej przez oględziny resztek pożywienia, pozostawionych śladów, odchodów, przy użyciu kamer inspekcyjnych, sprawdzając otoczenie i sąsiedztwo.

Jakie są dostępne metody deratyzacji?

Dobranie właściwej metody działań, gwarantuje bezpieczeństwo ludzi i innych zwierząt w procesie zwalczania szkodników. Stosujemy metody fizyczne, takie jak pułapki lepowe, chwytacze, pułapki żywołowne oraz chemiczne – rodentycydy i antykoagulanty, do których należą pasty, żele, kostki, granulaty powodujące obniżenie temperatury ciała gryzonia lub krwotok prowadzący do śmierci.

Myszy i szczury charakteryzują się wysokim współczynnikiem rozrodczości. Bytują w miejscach gdzie w łatwy sposób mogą znaleźć pożywienie, więc często możemy je spotkać w śmietnikach, piwnicach czy obiektach związanych z produkcją, przetwórstwem i magazynowaniem, dlatego niezbędna jest profilaktyka oraz regularny monitoring aktywności gryzoni. Zgodnie ze standardem GMP obiekt powinien być właściwe zabezpieczony, tak aby szkodniki miały do niego utrudniony dostęp.

Ocena skuteczności deratyzacji prowadzona jest na podstawie wyniku monitoringu podjętych działań. Prowadzimy dokumentację w zależności od potrzeb klienta zgodną ze standardami HACCP, GMP, GHP, BRC, ISO 9000, IFS.

Służymy fachowym doradztwem przy wdrażaniu zaleceń oraz przystosowując obiekt do danego standardu, a także chętnie podejmujemy współpracę z audytorami dostosowując nasze działania do bieżących zaleceń.

W Best Control podejmujemy rzetelne i skuteczne działania mające na celu zwalczanie myszy, szczurów, kun, nornic, kretów i innych gryzoni.

Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz firmami prowadzącymi działalność gastronomiczną, produkcyjną, magazynową, transportową.

Napisz do nas
Dane kontaktowe

Ernest Baniewicz

tel. +48 663 129 293
email: kontakt@bestcontrol.com.pl

Znajdź nas na facebooku

f/bestcontrol